Upravit možností cookies

Zastrešenie bazénov


Či už máte bazén na záhrade, alebo plánujete jeho kúpu, určite ho budete chcieť využívať naplno – teda čo najdlhšie a bez náročnej údržby. Zastrešenie bazéna ochráni vodu pred napadaným lístím a inými nečistotami. Vďaka kvalitnému zastrešeniu si môžete predĺžiť kúpaciu sezónu minimálne o 3 mesiace, výrazne rýchlejšie ohrejete vodu a znížite náklady na prevádzku. Zastrešenie na bazén tiež zabráni deťom a domácim miláčikom vo voľnom prístupe a veľkou nespornou výhodou je aj fakt, že vďaka zastrešeniu si môžete v bazéne zaplávať aj za nepriaznivého počasia, napr. dažďa.


DRUHY ZASTREŠENIA

Zastrešenie vyrábame v troch variantoch. PRAKTIK je ekonomickým variantom klasického oblúkového zastrešenia a je vhodný vďaka svojmu tvaru aj do horských oblastí. Zastrešenie DIAMANT sa vďaka svojim ostrým rysom a nižšej výške stane klenotom na vašej záhrade a zároveň ju opticky nezmenšuje. Zastrešenie typu BRILIANT je výškovo najvyššie nami ponúkané zastrešenie. Vďaka výške tohto zastrešenia sa môžete pohybovať pod celým zastrešeným priestorom. Naše zastrešenia sú vhodné pre všetky druhy záhradných bazénov. Či už sa jedná o rôznu veľkosť alebo tvar bazénov, vždy nájdeme to pravé zastrešenie priamo pre vás. Na výber máte tri typy designu, nespočet rozmerov (do maximálnej dĺžky bazéna 17m a šírky bazéna 4,4m), číry alebo dymový polykarbonát či plný polykarbonát (iné na dotaz), farbu konštrukcie elox alebo antracit či rôzne umiestnenia dverí atď.NA ČO SI DAŤ POZOR

Mnoho výrobcov i predajcov bazénového zastrešenia sa snažia za každú cenu pretlačiť a predávať nekvalitné zastrešenia či prvky na zastrešenie. Pri kúpe bazénového zastrešenia si dajte pozor najmä na nižšie uvedené znaky.


Dutinkový vs. plný polykarbonát

Dutinkový polykarbonát má výbornú UV stabilizáciu, čo vás ochráni pred škodlivými vplyvmi slnečného UV žiarenia, má lepšie izolačné vlastnosti a je menej náchylný na poškriabanie či údržbu. Oproti tomu plný polykarbonát vyzerá exkluzívnejšie a jeho UV vlastnosti sú rovnaké ako dutinkový polykarbonát.


Farba polykarbonátu

Všetci výrobcovia zastrešení ponúkajú mnoho farieb polykarbonátu, ale nikto Vám nepovie, ako veľký vplyv má farba na teplotu. Najúčinnejší polykarbonát je číry (82% priepustnosť svetla), pretože cez neho prechádzajú slnečné lúče, ktoré ohrievajú vodu. Všeobecne platí, že čím tmavšia farba (napr. dymový má 50% priepustnosť svetla), tým mene lúčov prepúšťa a ohrieva maximálne polykarbonát.


Hrúbka polykarbonátu

Plno výrobcov vám bude tvrdiť, že rozdiel medzi 8 a 10 mm polykarbonátom je zanedbateľný. V skutočnosti 10mm dutinový polykarbonát má približne o 10% lepší tepelné vlastnosti ako 8mm. Plný polykarbonát ponúkame v hrúbke 4mm (na dopyt).


Nepochôdzna koľajnica

V žiadnom prípade sa nesnažte ušetriť na nepochôdznych koľajniciach, ktoré sa dokážu pretlačiť pri nášľape a navyše Vám môžu spôsobiť zranenie (napr. zakopnutie či zaklinenie nohy do koľaje). Z dôvodu bezpečia a kvality dodávame k bazénovému zastrešeniu len pochôdzne koľajisko.- Napíšte nám